parallax background

Priekšdarbi dzīvžoga vietas sagatavošanai

Priekšdarbi dzīvžoga vietas sagatavošanai

23.03.2018.      Padomi

Seši vienkārši ieteikumi, kas jāpaveic pirms dzīvžoga stādīšanas.

  1. Ieteicams ielabot zemi ar kūdru un veciem sadalījušiem kūtsmēsliem, tas nodrošinās mīkstu vietu sakņu sistēmas veidošanai, kā arī barības vielas.
  2. Tranšejā jāsaber kūdra (PH 5,5-6,5), satrūdējuši kūtsmēsli 1/1 un ar lāpstu jāsamaisa, ja tā augsne, ko izrakāt no tranšejas virskārtas ir auglīga, varat nedaudz pievienot šai masai. Šī masa kārtīgi jāsalej. Būtu labi, ja šos priekšdarbus varētu izdarīt kādu nedēļu pirms stādīšanas.
  3. 1-1,25m garus kokus stāda ar 80 cm atstarpi un tuvāk, tranšeju rok 50x60cm, jo tūjām sakņu sistēma ir zemes virsējā kārtā.
  4. Sākumā ap augiem būtu vēlams izveidot apdobi, lai ūdens laistot neaizplūst no sakņu kamola. Ja laiks ir sauss, augi regulāri jālaista visas sezonas garumā līdz pat rudenim. Lai pārbaudītu, vai jālej, zemi no augu apakšas paņem un saspiež saujā, atlaižot sauju tai nevajadzētu sabirt.
  5. Uzbērtā zeme ap sakņu kamolu kārtīgi jāpiemin, lai nav gaisa starpas. Iestādītie augi rūpīgi jāsalej. Zeme pēc dažām dienām nosēdīsies, vajadzīgais daudzums jāpieber un jāizlīdzina, sašķiebušies augi jāiztaisno.
  6. Lai paglābtu kokus no zaru izliekšanās sniegotās ziemās, maijā, kad parādās pirmais pieaugums, vēlams pašus galiņus apcirpt. Tad tūjām veidojas stingrāki zari, kuri tik daudz neizlieca no sniega svara. Tas arī veicinās blīvas auga formas veidošanos un kokiem nebūs plika apakšējā daļa.

Agnese Kante Šteina

Esmu Agnese, stādu plača "Lībieši" līdzīpašniece, augu entuziaste un šī raksta autore. Es ar smaidu Tevi sagaidīšu Lībiešos un pacienāšu ar tasi gardas tējas vai kafijas. Tiekamies pie mums!