parallax background

Ciedru rieksti Tavai veselībai!

Ciedru rieksti Tavai veselībai!

24.03.2018.      Padomi

Ar lielāko prieku visiem interesentiem piedāvājam iegādāties pie mums korejas ciedru riekstu sēklas. Tās iespējams piegādāt, izmantojot Omniva pakomātus, vai saņemt mūsu placī. Lai iegādātos sēklas, sazinies ar mums! Bet vispirms piedāvājam uzzināt, kādēļ ciedru rieksti ir nepieciešami Tavai veselībai!

Kam noder lobīti rieksti:

 • 🌰 Rieksti – ļoti veselīgs pārtikas produkts un izejviela vērtīgas eļļas gatavošanai. Sveķi der brūču apziešanai, bet ciedra koksne – sadzīves priekšmetu un arī mūzikas instrumentu darināšanai.
 • 🌰 Tajos daudz vērtīgu olbaltumvielu un polinepiesātināto taukskābju, visas organismam nepieciešamās aminoskābes. Sevišķi noder kungiem, kuriem svarīgi paaugstināt potenci.
 • 🌰 Garšas kārpiņu priekam un organisma veselībai, izbaudot reizes, kad var atļauties notiesāt sauju riekstiņu, tos nesverot un neskaitot.

Ciedru rieksti uzturā:

 • 🌰 30 gramus kodolu aplej ar puslitru degvīna, periodiski sakratot, ļauj mēnesi ievilkties, nokāš. Lieto, sākot no 5 pilieniem dienā, katru dienu devu par 5 pilieniem palielinot, kamēr sasniegti 25 pilieni. Nākamās 5 dienas šo izvilkumu jau dzer pa tējkarotei, turpmākās 5 – pa deserta karotei, tad (no 20. līdz 30. dienai) – ēdamkaroti dienā. Mēnesi ilgs dziedināšanās kurss mazina sāļu nogulsnēšanos.
 • 🌰 Sasmalcinātu kodolu un medus maisījums – gards palīgs kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas dziedināšanai.
 • 🌰 Pesto gatavošanai – dažas ēdamkarotes riekstiņu, 50 grami cietā siera, 100 miligrami olīveļļas, pāris daiviņas ķiploku, sāls un cukurs pēc garšas; visu sablendē, līdz rodas viendabīga masa. Lieliska piedeva makaroniem un citiem ēdieniem.

Kokus apputeksnē vējš, tāpēc tos ieteicams stādīt grupās pa trim vai vairāk. Ciedrupriedes savstarpēji labāk apputeksnēsies, būs bagātāka čiekuru raža. Kociņus stāda saulainā vietā, 5 – 8 m attālumā citu no cita.

 1. Sēklas samaisa ar mitrām, tīrām smiltīm, ieber plēves maisiņā un liek ledusskapī dārzeņu nodalījumā, kur tās iziet stratifikācijas periodu.
 2. Sēj pavasarī, pārklājot sēklas ar 3 cm biezu substrāta kārtiņu.
 3. Ja tās dīgst vāji, podiņu rudenī atstāj laukā – nākamajā pavasarī tās turpinās dīgt.
 4. Sadīgušos sējeņus dīgļlapu stadijā izpiķē podiņos, pēc gada vai diviem gadiem stāda pastāvīgā vietā.
 5. Vecāki augi pārstādīšanu pacieš sliktāk. Stādot, jācenšas neizjaukt sakņu kamolu – tad jaunie kociņi labāk ieaugsies.

Agnese Kante Šteina

Esmu Agnese, stādu plača "Lībieši" līdzīpašniece, augu entuziaste un šī raksta autore. Es ar smaidu Tevi sagaidīšu Lībiešos un pacienāšu ar tasi gardas tējas vai kafijas. Tiekamies pie mums!